Frakcja Wyrzutowa

Obalamy burmistrzów od 2010r ;)

Komnata tajemnic Viracocha

I ja tam byłem, kawę i pączka pochłaniałem 🙂

Oczywiście piszę o festiwalu 100droga, który zakończył się w sobotę wieczorem w CKiR.

Wiek, czy też wybitne przymioty mojego umysłu sprawiają, że na takie imprezy patrzę pod względem czysto technicznym. Dlatego też zaznaczam na początku, że doceniam wkład i zaangażowanie organizatorów.  Życzę  im wielu edycji.

Nie wiem ilu z widzów 100drogi, stojąc w ścisku na korytarzu przed salą widowiskową, zdawało sobie sprawę, że gdzieś obok nich znajdują się opuszczone „komnaty”, w których wyrażenie „kuluary festiwalu” nabrałoby właściwego znaczenia. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie dwa dolne i jedno górne wyjścia z sali widowiskowej do przestronnej, dwupoziomowej sali, gdzie swobodnie można  sobie porozmawiać, rozłożyć stację z kawą czy herbatą lub stoisk z książkami zmieścić wiele.

Zdarzyło się jednak tak, że w którymś momencie historii budynku domu kultury, z przyczyn mi nie znanych, ówczesny dyrektor DK nie zdecydował się na zagospodarowanie w całości lokalu pod wdzięczną nazwą Viracocha. Jak zwykle bywa chodziło zapewne o pieniądze, które dzierżawca lokalu chciał przyjąć za swój wkład i wyposażenie, a dyrektor, nie doceniając tych aspektów, zdecydował się nie dawać. A że w życiu nie ma nic za darmo, dzierżawca postanowił zrobić małą imprezę pożegnalną pod tytułem – czego nie dam rady zabrać to zniszczę. Tak to podobno się stało i już od prawie 10 lat „komnata tajemnic” za drzwiami od ulicy Niepodległości stoi zamknięta.

Nie wiem jaki plan pracy ma obecny dyrektor CKiR, ale wydaje się, że uruchomienie wewnętrznych pustostanów powinno być sprawą priorytetową. Można dyskutować z burmistrzem Czopkiem na temat wizji zagospodarowania budynku po kolegium jezuickim, lecz nie zapominajmy,  że lada dzień pomieszczenia po bibliotece, umieszczonej w centrum miasta, zostaną puste. Na tą chwilę ani słychu ani widu na temat idei zagospodarowania tych metrów kwadratowych.

Z pewnym niepokojem podchodzę do tego tematu. Miałem bowiem przeświadczenie, że jedną z pierwszych rzeczy, jaką zrobi dyrektor Chałupka, będzie analiza stanu remontu sali audiowizualnej i np. podzielenie się publicznie skalą wydatków na tą operację. Nie mam wątpliwości, że kwoty wydane na ten cel jak i fakt, że wspomniana sala nie została nigdy uruchomiona, są powodem aby zapytać się prokuratury czy aby nie doszło do popełnienia przestępstwa niegospodarności.

Proszę nie dziwić się takiemu stawianiu sprawy. Jedna sala stoi 10 lat pusta, drugiej remont pochłonął około 250 tyś zł i sprzedawane są ta min. garnki, zaraz dojdą pomieszczenia po bibliotece. Naprawdę są powody do namysłu i niepokoju.

Na dniach do Urzędu Miasta i Gminy wpłynie (lub już dotarło) sprawozdanie z pracy CKiR za rok 2011. Mam nadzieję, że nasi radni,a szczególnie przewodnicząca Komisji Kultury, będą mieli o co pytać dyrekcję tej placówki. Myślę, że parę spraw zasługuje na wyjaśnienie.

Viracocha

 

 

 

 

Reklamy

Single Post Navigation

9 thoughts on “Komnata tajemnic Viracocha

 1. Przywołujesz komisję kultury, która nie bywa na żadnych wydarzeniach kulturalnych w tym mieście….Zastanawiam się drogi kolego, co z Tobą jest nie tak, bo ilekroć tu wchodzę, to czytam,że coś Ci się nie podoba…A może sam się weźmiesz do pracy?…

  Polubienie

  • No nie mogę wziąć się do pracy. Przemysław K. wypełnił pule wolnych stanowisk 🙂 A tak bardziej serio. Zapraszam drogiego kolegę Reda do założenia bloga gdzie będzie opisywał co mu się podoba. Na przyszłość, jeśli mogę pokornie prosić, proszę od Ciebie komentarze w stylu – co ty piszesz ?, to dobrze, że 250 tyś złotych wywalone, że hol od Niepodległości jest prawie 10 lat zamknięty. Mi się to podoba ( i tu dopiero wtrącenie ) weź się sam do pracy !

   Polubienie

 2. syzyf on said:

  Kiedy czytam posty w stylu „A może sam się weźmiesz do pracy…” to ręce mi opadają. Kto ma się wziąć do pracy? Krzysztof? Robi więcej nić to całe towarzystwo nieudaczników z DK razem wzięte. To oni mają kilkuset tysięczne budżety, mają za zadanie animować kulturę, upowszechniać ją. I co? Każdy widzi. Chyba, że jest ślepym pracownikiem magistratu.

  Polubienie

  • Chris on said:

   Doceniam oczywiście aktywność autora niniejszego bloga, i podobnie nie zgadzam się ze zdaniem „A może sam się weźmiesz do pracy…” Jednak razi mnie nazywanie pracowników CKiR (a nie DK) nieudacznikami. Biorąc udział w organizacji 100drogi przyjrzałem się nieco ich pracy i nie mam dyskomfortu jako mieszkaniec Wschowy, że pieniądze na ich wypłaty są źle wydawane. Zaraz pewnie zostanę posądzony o jakieś powiązania z magistratem, więc od razu się przyznam. Oddałem (za darmo) swój głos na obecnego burmistrza w wyborach. Podobnie jak w przyszłych – oddam go również na najlepszego wg mnie kandydata. Syzyfie – może masz receptę na rozwiązanie wszystkich problemów tego miasta – zachęcam abyś spróbował – mój głos czeka na Ciebie.

   Polubienie

 3. Krzysztof Tarka on said:

  Chris w następnych wyborach zapraszam do głosowania na mnie – 100droga będzie co kwartał. Obiecuję 😀 I wprowadzimy 50% dofinansowania na wyjazdy do Afryki, na początek w jedną stronę…

  Polubienie

  • Chris on said:

   Krzysztofie – Twój program wydaje mi się demagogiczny i nierealny. Ale ogólny kierunek jest dobry. Popracuj nad nim i pomyśl również o tych co wolą na północ, wschód i zachód. Zachowanie równowagi to podstawa sukcesu politycznego.

   Polubienie

 4. Krzysztof Tarka on said:

  W sumie może i nierównowagą kierunkową się wykazałem. Ale założenia są tak samo realne jak kryta pływalnia we Wschowie. I co. Basenik sie sprzedał znakomicie a teraz cichosza 😀

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: