Frakcja Wyrzutowa

Obalamy burmistrzów od 2010r ;)

Załatwić Owoca

scan lubuska

Gazeta Lubuska numer 222 (19 185 ) 24.09.2014

Jak widać jesteśmy ciągle przy wczorajszym tekście Kamieni kupa i posiłkujemy się tekstem z dzisiejszej Gazety Lubuskiej. 

Działalność Centrum Kultury i Rekreacji w tzw. gastronomi, o czym świadczą dane dostarczane przez samo Centrum, nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego. W 2013 roku ogródek wiedeński przyniósł straty. W rzeczywistym świecie, a nie w świecie fantazji, w którym wydaje się, że żyją wschowscy decydenci, strata finansowa w firmie prowadzącej działalność gospodarczą niesie ze sobą wymierne konsekwencje. Brakuje na opłaty, narusza się rezerwy finansowe itp. 

W 2013 roku, wg dyrektora Chałupki, ogródek piwny na Wschowskim rynku zarobił około 1000 zł. Wyliczenie to jest bardzo kulawe i z kategorii pisanych na kolanie, ale na potrzeby tego wpisu potraktujmy je poważnie. Jeśli zarabiamy tysiąc złotych rocznie, to nie kupujemy za 59 tys. złotych na własność ogródka wiedeńskiego. Najtańszy bowiem kalkulator powie nam, że na zwrot tej inwestycji będziemy czekać 59 lat. Przy czym pamiętajmy, że za kwotą 59 000 zł tak naprawdę kryją się metry kwadratowe drewna okraszone jakimś tam agd. 

Wydawanie publicznych pieniędzy na zwalczanie konkurencji to jawna kpina – mówi w teksie Gazety Lubuskiej Łukasz Pytel i ma on stu procentową rację. Jak można konkurować z „firmą”, która jest nastawiona na stratę i paradoksalnie operuje (czytaj traci) pieniądze, które dostaje od przedsiębiorców, których pozycje podkopuje. 

Burmistrz Grabka powiada, że zwracanie uwagi na tę oczywistą patologię jest elementem kampanii wyborczej. Spójrzmy jednak na daty. 23 kwietnia 2013 roku, a więc długo przed obecną kampanią wyborczą, pisałem tak – Podnieśmy skroń śmiało i wyjrzyjmy z urzędniczego gabinetu (jakiego –  to do wyboru ) i spójrzmy na miasto. Praktycznie jest całe do zdobycia. Otwierajmy pod szyldem Centrum piekarnie, masarnie, sklepy mięsne i cynamonowe. I ten błogosławiony komfort, że nie musisz martwić się o pensje czy ZUS. Dotacja z gminy, a więc od nas, na czas przyjdzie, a tam jakoś tak 1,2 mln zł na pensje zapewnione. Bajka. 

Po za tym za dwa miesiące będzie po wyborach, a problem nie zniknie. W lokalu, który pozwolono zdewastować, który stał pusty przez 8-9 lat i nie przynosił gminie żadnych korzyści, wyremontowanym i wyposażonym za środki w lwiej części pozyskane poprzez komercyjny kredyt, gmina będzie prowadziła działalność gospodarczą, która nie ma nic wspólnego z zdrową prorynkową konkurencją. No chyba, że nowy burmistrz podejmie inne decyzje. 

Słowa burmistrza Grabki udowadniają też, że i ja i pan Pytel i inni wschowscy przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mamy rację. Przecież można w pięć minut, kolokwialnie pisząc, załatwić Owoca i udowodnić, że np. 59 tys. zł za ogródek piwny to cena atrakcyjna, cena, która udowadnia wyjątkową dbałość dyrektora Chałupki o mienie publiczne i w związku z tym pan Owoc piszę banialuki lub wręcz perfidnie kłamie. 

Po prostu dajcie ludziom zarabiać pieniądze. Niech próbują. Niech startują do przetargów. Niech im się, miejmy nadzieje, wiedzie. Po prostu niech władza nie przeszkadza. 

Reklamy

Single Post Navigation

5 thoughts on “Załatwić Owoca

 1. Przetargów nie będzie, bo żaden kolega kolegi kolegów, którzy są przy korycie nie zajmuje się gastronomią, dlatego trzeba pilnować by nieswoi nie zarobili.

  A swoją drogą kampania już jest na całego 3/4 moich komentarzy nie przechodzi sita moderacji na żytwu 🙂 pewnie gdybym miał stałe IP to szefostwo już by mnie kazało zabanować 🙂
  wniosek z tego taki, że oni muszą się strasznie bać nadchodzącego końca

  tak btw
  niestety nie jestem na bieżąco we Wschowie, ale z tego co do mnie dociera to dowiaduje się, że niezły desant szykuje się w wyborach do powiatu

  Polubienie

 2. Franek, jesteś jak ten wołający na puszczy, karmiący się komarami. Banują cię niemal, prześladują, depczą i ignorują, a ty niczym buntownik z niestety nie jestem na bieżąco, potrafisz wnioskować i ze swoimi wnioskami publicznie się oswajać.

  Więc tak btw to co ty tam piszesz, że cię nie puszczają w kolejce? To muszą być naprawdę mucha nie siada komentarze.

  Polubienie

  • Dokładnie tak! Jakie Ty jesteś zmyślne stworzenie, nakarmiłbym Cię przysmakiem jak dobrego pieska! Jednak wiesz co jeszcze trochę poczekam i pozwolę Ci poszczekać, bo wierzę, że dasz jeszcze głos.

   Chyba, że wolisz komary, ale pamiętaj to delikatesy dla najlepszych.

   Polubienie

 3. Królewicz on said:

  a przepraszam szanownego pana Burmistrza, że co ? Jak kampania wyborcza to co ? Nie można pokazywać, że pana podwładny znów ciała dał i przebimbał nasze pieniądze ?

  Polubienie

 4. Pingback: Bohater odnowy | Frakcja Wyrzutowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: