Frakcja Wyrzutowa

Chciałem tylko grać z tobą w szachy

Wschowa to, Wschowa tamto

Gmina Wschowa to jest to! I nie mam tu na myśli parafrazy znanego sloganu reklamowego, tylko opis moich, miejmy nadzieję, zawodowych zainteresowań. Przyglądam się jej wnikliwie już kilka lat i w głowie mam jasny obraz  tego, co jest dobre, a co trzeba poprawić, zmienić.

Do wyborów na stanowisko Burmistrza Wschowy stanęło 5 osób. Ktoś te wybory przegra. Przyjrzymy się więc politycznym losom przegranych.

Krzysztof Grabka i Danuta Patalas – tak zapętlili się w zapewnieniach wyborczych, że Wschowa to, a Wschowa tamto, że wylądowali na listach powiatowych. Pomysł, aby asekurować swoją kandydaturę na burmistrza miasta i gminy Wschowa miejscem na liście powiatu, jest kompromitujący.

Kinga Dąbrowska – podobnie. Wschowa to, a Wschowa tamto, miejsce na liście powiatowej i to nie z okręgu numer 1, tylko z okręgu numer 2 (Sława, Szlichtyngowa), co całkowicie odziera z powagi pomysł kandydowania pani Dąbrowskiej na fotel burmistrza miasta i gminy Wschowa.

Małgorzata Gośniowska-Kola –  podobnie. Wschowa to, a Wschowa tamto i miejsce na liście do sejmiku wojewódzkiego. Pani Małgorzato, miałem cichą nadzieję, że zostanie pani we Wschowie. Miastu w lokalnej polityce potrzeba jest doświadczonych ludzi wywodzących się z organizacji pozarządowych. Szkoda, że tak jak w przypadku pań Patalas i Dąbrowskiej i pana Grabki wygrała polityczna kalkulacja.

Krzysztof Owoc – dla mnie naturalnym wyborem było kandydowanie do rady miasta i gminy. Nie wyobrażam sobie, bym po ewentualnej porażce (a wiemy, że tak się nie stanie), po latach zajmowania się naszą gminą (pisałem o niej i w kulturze działałem, a burmistrz Grabka zarządza nią przez 12 lat) nagle „wylądował” w powiecie czy dobijał się do województwa na skutek jakieś cynicznej kalkulacji, że kandydat na Burmistrza pociągnie listę i jakby co nie zostanie się z niczym.

Oczywiście wiemy jakie są różnice pomiędzy gminą, powiatem a województwem. Zupełnie inne skale, zupełnie inne problemy. Zadziwiająca jest „elastyczność” naszych lokalnych POLITYKÓW, którzy z dnia na dzień potrafią przestawić się z jednego zadania na drugie.

W przypadku pań kandydatek widzę tu wpływ środowisk, które desygnowały ich na „bój”. W przypadku listy burmistrza Grabki, widząc takie nazwiska jak  KRZYSZTOF RĘKOŚ, PIOTR CHAŁUPKA,  WOJCIECH KURYŁŁO, ANDRZEJ NOWICKI, myślę raczej o realizowanym planie ratunkowym. O zapewnieniu sobie miękkiego lądowania i możliwości decydowania o losach powiatu wschowskiego. 

paszporty 2011  muzyka popularna rysunek_6168044

culture.pl

Single Post Navigation

7 thoughts on “Wschowa to, Wschowa tamto

 1. Marek od pieczarek on said:

  Wszystko fajnie Panie Krzysztofie, ale Pan i tak już przegrał te wybory i nie wybije się Pan nigdzie indziej niż poza swojego bloga. Dobrze prowadzi go Pan i myślę, że jest to najlepsze zajęcie dla Pana, a pchanie się do polityki. Robienie z siebie „wschowskiego Kononowicza” nie ma sensu.
  Pewnie zgarnie Pan garstkę głosów, a i tak większość zdobędzie inny Krzysiek, gdyż nie ma żadnego innego poważnego kandydata.

  Polubienie

  • Prawda piecze I boli Marku od pieczarek ? Oj boli widzę. BRAWO PANIE OWOC. NIE WIEM CZY PAN WYGRA CZY PRZEGRA ALE PRZYNAJMNIEJ JEST CO CZYTAĆ U PANA.

   Polubienie

  • No widzisz Mareczku, Owoc już o dwie głowy przerasta Grabkę w kulturze osobistej i uczciwości, bo przecież mógłbym rękoma innych ocenzurować Twoją wypowiedz, tak jak to robią panowie i panie na portalu Zawsze Wierni.pl Grabce.

   Także wierzę w wygrana mam nadzieję, że to będzie K.O. (ang skrót nokaut) 😉

   Polubienie

 2. Nie wiem kim jesteś marku od pieczarek ale cos m tu śmierdzi oberredaktorem portalu Zawsze Wierni.Moje poglądy tak pasują do lewicowości p.Owoca jak pięść do nosa ale przynajmniej nie jest kłamczuszkiem i jego info sprawdzam i wszystko się zgadza.Porównanie w/w do kononowicza to zwykłe chamstwo.Pan kononowicz jest chory psychicznie a pan Owoc jest dla was cierniem w oku.Z niewybrednych komentów wyziera strach a obstalowanie sobie opcji B/etacik w starostwie/ to jest dopiero hipokryzja.Dlatego pomimo rożnic światopoglądowych zachecam do glosowania na Owoca a nie na pinokia.

  Polubienie

 3. Sorry -ale Kuryłło i Strzałkowska (PSL) byli nawet w zarządzie naszego powiatu i co z tego miała gmina????? Figę z makiem!
  Wschowianie nie głosujcie już na ludzi z tego komitetu , im mniej ich się dostanie do rady-czy to miejskiej czy powiatu -tym większa szansa, że wreszcie coś się jednak zmieni.

  Polubienie

 4. Witam ! Proszę o podanie linku gdzie mogłabym zapoznać się z listą kandydatów do rady powiatu i gminy PdR.
  Dziekuję

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: