Frakcja Wyrzutowa

Obalamy burmistrzów od 2010r ;)

Rowerem w jedną stronę

 

Pan wiceburmistrz, moim skromnym zdaniem, od tego biegania z Dawidem Techmanem cierpi na jakiś rodzaj niedotlenienia mózgu. Stawiałbym na taką przyczynę luk w pamięci, albowiem nie podejrzewam człowieka na tak ważnym stanowisku, aby prymitywnie starał się manipulować faktami.

30 marca 2017 Rada Miejska we Wschowie przyjęła uchwałę ustanawiającą nową sieć szkół w gminie Wschowa. Uchwała ta, napisana w rzeczywistości kreowanej przez postawę PiS-u i przy decyzji burmistrz Patalas o nie wnoszeniu swojej uchwały, skutkowała znaczącymi konsekwencjami dla budżetu miasta Wschowa już od września 2017 roku. Mimo to władze miasta (Miłosz Czopek to część władzy) latem 2017 roku ogłosiły przetarg na na budowę dwóch pierwszych etapów ścieżki rowerowej do Lginia. Powtórzmy to jeszcze raz: DWÓCH. 

1 września tego samego roku pani Patalas, mocą swojego urzędu, unieważnia przetarg, a jako oficjalny powód podawane są błędy formalne w umowie dzierżawy gruntu zawartej pomiędzy Lasami Państwowymi a Gminą Wschowa. Czyli po prostu ktoś dał ciała po całości. Mamy wiec urzędniczy błąd, a nie ma mowy o żadnych rosnących kosztach w oświacie, chociaż te koszty są oczywiście na horyzoncie i wszyscy są zgodni, że będą one spore. Miłosz Czopek natomiast dla elka.pl oznajmia, zaraz po unieważnieniu przetargu, że na przyszły tydzień zaplanowane są rozmowy z Nadleśnictwem, które mają na celu rozwiązanie tego problemu.

W roku 2018 gmina ogłasza przetarg na tylko jeden odcinek ścieżki rowerowej o długości 690 metrów i po kilku perturbacjach, za pomocą Rady Miejskiej, udaje się zabezpieczyć środki na jej budowę i podpisać umowę na jej wykonanie. Natomiast fakt, że jest to tylko jeden etap każe nam podejrzewać, że od 690 metra w stronę Lgnia ciągle są jakieś problemy z własnością gruntu. Są to problemy, które powinna rozwiązać merytoryczna urzędnicza praca.

Czy jest w tej historii miejsce na oświatę? Dla – zaraz byłego – obozu władzy jest. Jest, ponieważ tylko rabanem, powtarzaniem swojej wizji problemu starają się przykryć oczywistą prawdę, że problem reformy oświaty w gminie Wschowa po prostu ich przerósł.

I jeszcze jedno, w sumie anegdota, aby pokazać sposób myślenia kandydata Miłosza Czopka. Pada pytanie od radnego (bodajże radny Giezek): czy na budowanym fragmencie ścieżki rowerowej będą ławki i kosze? Tak, by móc sobie odsapnąć i wyrzucić papierek po kanapce, itp. Odpowiedź kandydata Czopka (cyt. z pamięci): przecież po tych kilkuset metrach od Wschowy nikt nie będzie zmęczony. Moja uwaga: A niech pan odpowie, panie wiceburmistrzu, po ilu metrach drogi będzie ktoś jadący od strony Lginia? Bo chyba po ponad 9 kilometrach będzie? To chyba ma prawo być zmęczony?  Cisza.

Reklamy

Single Post Navigation

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: